Nyheter

Finansco starter høsten med nytt og toppet lag, større lokaler og nytt forretningsområde

Pilen peker riktig vei på alle fronter i Finansco om dagen, og vi gleder oss veldig til en spennende avslutning på 2025.

    Vi i Finansco har bred erfaring innen formuesforvaltning, kapitalforvaltning og forretningsførsel.

    Send inn dine kontaktdetaljer om du har noen spørsmål rundt våre tjenester, så vil vi kontakte deg så fort som mulig.



    Jeg ønsker mer informasjon om følgende



    Når du klikker på send inn, gir du Finansco tillatelse til å lagre og behandle de personlige opplysningene som ble sendt ovenfor for å yte forespurt tjeneste.

    Velkommen tilbake fra ferie, vi håper sommeren har stelt pent med alle!

    Hos Finansco har sommeren blant annet gått med til å doble størrelsen på våre lokaler i Drammensveien 123 på Skøyen, for å gjøre plass til en rekke nye kolleger. Vi har aldri vokst fortere, verken i antall kunder eller i antall ansatte på laget vårt.

    Vi har tidligere meldt at Lise Maren Brock Tynes og Ola Gjessing har kommet til oss fra Formue sin «family office»-avdeling, hvor de har håndtert kunder med betydelig formue. Lise Maren og Ola har nå fått følge av Susan Furuholmen, som også kommer fra Formue.

    Susan har fått rollen som «Head of Legal» og vil bygge opp Finansco sin juridiske rådgivningstjeneste. Susan har særlig kunnskap og erfaring innen skatt, eierstruktur, generasjonsskifte og arverett. Har du ikke fått på plass fremtidsfullmakt, testament eller en god plan for fremtidig generasjonsskifte er Finansco nå det naturlige valget å oppsøke.

    Susan er vårt seneste tilskudd og gir oss et nytt spekter av tjenester å tilby kundene våre.

    Vår tidligere toppsjef Espen Seidel er tilbake i Finansco etter å ha tatt sin doktorgrad i finans ved University of California (Berkeley). Denne gangen som leder vår investeringskomité, et verv han kombinerer stillingen som «Chief Investment Officer» og leder av investeringskomitéen også i pensjonsselskapet Duvi sammen med tidligere sjef for Oljefondet, Knut Kjær.

    Vi har også styrket laget med ny markedssjef – Erik Bjørdal har kommet til oss fra markedsføringsbyrået Journey.

    I løpet av kort tid vil Finansco også presentere vårt nye styre. Den sammensetningen er et klart signal om betydelige vekstambisjoner fra vår side.

    Finansco har også markert seg i mediene i sommer. Eirik Furuseth har engasjert seg i både å forklare skattesystemet i VG, gått i rette med Oda-gründer Karl Munthe-Kaas og finansminister Jens Stoltenberg hos E24 og blitt «grillet» av Gunnar Stavrum hos Nettavisen.

    Det gjennomgående budskapet til Finansco-gründeren er at vi må stanse trenden hvor norske bedriftseiere fortrenges av kortsiktige PE-fond og internasjonale konsern, som eiere av norske virksomheter. I vår egen nisje av finansbransjen – frittstående/uavhengige formuesforvalterselskaper – er trenden også at PE-selskaper og internasjonale konsern overtar som eiere av konkurrentene våre.

    Finansco har avvist flere oppkjøpsforsøk, og ønsker å være et norskeid alternativ hvor sentrale ansatte også eier sin egen bedrift og har langsiktig horisont på ansettelsesforholdet, og hvor vi bidrar positivt i nærmiljøet vi henter kunder og ansatte i.

    Vi fortsetter selvsagt også å bidra i medieartikler tettere knyttet til fond og forvaltning, som da Christian Kallevig Arnesen bidro i denne artikkelen fra juli i Finansavisen om at overraskende mange blir sittende overraskende lenge med fond som leverer altfor dårlige resultater. Særlig mange av storbankenes fond har altfor mange midler/kunder når man ser på fondets avkastning sammenlignet med indeks eller konkurrerende fond. Les alle mediebidrag her.

    Vi satser hardt på nye ansatte, og ser veldig lyst på fremtiden sammen med en voksende kundebase.

    En rask titt på forvaltningsresultatene og markedene så langt i 2025 viser at Finansco Norge ligger ca. 2 prosentpoeng foran Oslo Børs hovedindeks (opp 18,27 prosent), Finansco Global ligger 0,6 prosentpoeng foran global indeks (opp 1,46 prosent) og det har så langt i år vært en vinnerstrategi å satse på den valutasikrede varianten av globale investeringer, Finansco Valutasikret er opp 10,06 prosent.

    Finansco Impact ligger 5,5 prosentpoeng foran global indeks (opp 6,4 prosent), mens fornybar energi har gått kraftig i vår/sommer, og Finansco MørkeGrønn er opp 13,9 prosent så langt i år, 13 prosentpoeng foran global indeks.

    Finansco høyrente og Finansco Rente er opp henholdsvis 4,8 og 4,3 prosent. Finansco Dynamisk Allokering («FDA») har nettopp rundet 6 prosent avkastning for året, og er ifølge Morningstar med det 2 prosentpoeng foran sin kategori for året. FDA ligger for tiden undervektet i aksjemarkedet.  Alle tall er per 21. august.

    Les en mer utvidet halvårskommentar her, som bygger på periode frem t.o.m juni.

    Med betydelig økt kapasitet både i form av ansatte, møterom og størrelsen på lokalene er det altså et offensivt Finansco-lag som tar fatt på andre halvår. Vi ønsker nå å øke vår kundemasse betydelig, og vår viktigste kilde til nye kundeforhold er fortsatt fornøyde kunder som anbefaler oss videre til andre. En stor takk til dere som allerede har gjort dette – det setter vi veldig pris på!

    Vår modell står fast – vi investerer kundenes midler i enkle, likvide og transparente alternativer, og utelukkende i investeringer med daglig likviditet. Det er kostnadsfritt å sette inn eller at ut penger hos oss, er du ikke fornøyd med tjenesten kan du ta ut midlene og velge en annen leverandør, og da uten å høre på bortforklaringer om at verdiene du ser i beholdningsrapporten er teoretiske, og investeringene umulige å omsette.  

    Og vi sitter ikke stille i båten – vi følger aktivt opp kundenes investeringer, og gjør endringer i takt med forandring i markedsforhold.

    Vi ønsker nye og gamle kunder hjertelig velkommen til oppgraderte lokaler og et enda større Finansco-lag i Drammensveien 123 på Skøyen!

      Meld deg på vårt nyhetsbrev




      Ved å sende inn gir du ditt samtykke til å motta nyhetsbrev og annen relevant informasjon fra oss. Du kan når som helst avregistrere deg fra våre utsendelser.